Rocznica święceń kapłańskich ks. Andrzeja

W dniu 26 maja 2024 po Mszy Św. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość 60-tej rocznicy święceń kapłańskich ks. Andrzeja Fijałkowskiego.

Urodzony w Warszawie, po nauce w liceum św. Augustyna wstąpił do seminarium duchownego. 24 maja 1964 roku przyjął święcenia z rąk błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Został wówczas skierowany jako młody wikariusz do parafii w Jabłonnej. Warto wspomnieć, że tamtejszy proposzcz ksiądz Abramowicz był inicjatorem kaplicy przy domu dziecka w Klarysewie. Po pewnym czasie ksiądz Andrzej został przeniesiony do parafii Zbawiciela w Warszawie.

Do parafii Matki Bożej Rodzicielki przybył w 1990 roku. Funkcję proboszcza pełnił do 2010 roku, gdy misję tę objął ksiądz Tadeusz Jamka,

Ksiądz Andrzej zainicjował tw parafii w Klarysewie wiele działań duszpasterskich, łącząc wiernych we wspólnocie kółka Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i chóru.

Z okazji pięknego Jubileuszu księdzu Andrzejowi życzono zdrowia, pogody ducha i wielu dalszych lat w otoczeniu parafian. Reprezentanci parafialnych grup podzielili się wzruszającymi refleksjami o tym, jak wiele znaczy dla nich przewodnictwo i obecność księdza Andrzeja.

Chór parafialny odśpiewał dla Jubilata Laudate Deum oraz lubiany przez ks. Andrzeja utwór „Va pensiero” z opery Nabucco Verdiego.

ul Słoneczna 20 05-520 Konstancin-Jeziorna