Koncerty Classici Angeli

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 gościć będziemy Zespół muzyczny „Classici Angeli” – Klasyczne Anioły, który koncertował już w naszym kościele.

Artyści – małżeństwo Natalii i Aleksandra
Jurkowskich
–to absolwenci Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. O godzinie 13.00 wykonają Misterium
słowno–muzyczne o Krzyżu Pańskim, a podczas wszystkich Mszy św. towarzyszyć nam będą z repertuarem Wielkopostnych Pieśni Pasyjnych.

Nabożeństwo Gorzkich Zali o godz. 17.00 również poprowadzą nasi goście.

Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty i materiały muzyczne zespołu oraz złożyć dobrowolną ofiarę na działalność misyjną, jako wyraz naszej wdzięczności za tę
formę duchowego przygotowania parafian do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

Artyści o programie koncertów:

„W Medytacjach o Krzyżu Świętym będą rozważania dotyczące bezpośrednio Drogi Krzyżowej Chrystusa i jej znaczenia dla nas. Temat Męki Zbawiciela potraktowaliśmy bowiem jako punkt wyjścia do głębszych refleksji obejmujących istotne wartości w życiu człowieka. Razem z nim możemy się więc zatrzymać nad codziennością, w którą krzyż się wpisuje.

Utwory, które przygotowaliśmy, to Ogrodzie Oliwny, Krzyżu Chrystusa, Ach, mój Jezu, Jezu Chryste Panie miły, Upadnij na kolana, Wisi na Krzyżu, Jezu, Jezu do mnie przyjdź, Krzyżu,
mój Krzyżu, Krzyżu Święty nade wszystko, W Krzyżu cierpienie, Niepojęta Łaska Jego, Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych, Niech mnie strzeże Twa Święta Krew, Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca, Uwielbiam Twoje Imię.

Wykonujemy pieśni i muzykę instrumentalną w tradycyjnym stylu. Medytacje o Krzyżu Świętym są prowadzone według naszego autorskiego scenariusza. Łączymy podobieństwo stylu, formy, ale przede wszystkim źródło inspiracji twórczej.
Nasze koncerty przeznaczone są dla wszystkich osób , które chciałyby zadać najważniejsze pytania o życiu i śmierci, zanurzyć się w refleksję oraz śpiewaną modlitwę.”